Cart0Item(s)

Nu ai niciun produs in cos.

Product was successfully added to your shopping cart.

Sponser TEAM

Iata mai jos cativa dintre sportivii si organizatiile care au încredere în produsele Sponser Sport Food.
Chiar si tu poti fi unul dintre ei...

Alergare montana:         

- Timo Zeiler (7 x CM, 4 x CE, 3 x German Master), Adrian Bostan, Viorel Palici, Silviu Balan, Ionut Galiteanu, Andreea Dan, Cornelia si Silvia David, Elena si Alexandru Fodor, Catalin Clinciu, Ingrid Mutter, Andrei Dumitrescu, Sorin Glavan, Pepi Tilea, Gigi Blajiu, Lorand Ilyes, Alexandru Itu, Daniel Marc, Stefan Dan,  Markus Jahn, Thomas Dold, Iulian Rotariu, Ioji Sarosi, Ionut Visoiu, Lucian Clinciu
- CPNT Brasov, Alternative Timisoara, Ro Club Maraton, Pegas Triatlon Club, CS. Runners Club, CarpathianMan


Mountainbike:          

- Christoph Sauser (CM), Nino Schurter (CO/CM), Thomas Frischknecht (CO/CM), Florian Vogel, Katrin Leumann (SC), Ester Süess (CE), Oliver Frei, Timo Zeitler, Horst Jung (CM 24h-MTB); Nicola Nesselberger (viceCM 24h-MTB)
- Ghost Mountain Bike Team (Lisi Osl, Anja Gradl, Johanna Techt, Mona Eiberwieser)
- Kona Rothaus Team: (Michael Hofmann, Thomas Fischer, viceCM Holger Maier, Frank Herr, Tommy Mohr, Marc Schulze, Markus Ziegler, Günther Beyl, Carsten Schnürle)
- Team Centurion Vaude:  (Alexa Hüni, Markus Kaufmann; Matthias Bettinger, Andreas Strobel; Udo Bölts; Daniel Geismayr; Ruppert Palmberger; Martin Kiechle; Milena Landtwing; Heiko Mathis, Manfred Reis)
- Team GirlsRideToo, Team XC-Riders
- Daniel Eiermann (CM 24 h echipe 4 ), Irene Pfab ( CM 24 h and 24 h Indoor, 2010), David Simon,

- Andrei Pop, Florentin Petrescu si Cycling Team Timisoara, Tibiscus Timisoara, Ciclomed Medias, Adrian Blaga, Ovidiu Butuza, Elena Fodor, Andreea Dan, Alex Fodor, Dan Lupsa, Sorin Simu, CarpathianMan


Triatlon:                    

- Ronnie Schildknecht, Caroline Steffen, Stefan Riesen (CM), Uwe Widmann, Ruedi Wild (CE), Matthias Hecht, Juergen Hauber (campion GER),
- Oli Bernhard (CM), Natascha Badmann (CM), Nicola Spirig (CM), Charles Rusterholz, Tudor Butu, Marko Schlittchen, Iris Tiedeken, Tom Lorenzen, Mustafa Okyay, Matthias Dippong, Dominik Berger, Kristin Möller, Marco Sengstock, Uwe Widmann; Simon Veit; Florian Brosch; Marco Polo Peich, Diana Riesler; Michael Schörghofer; Nic Woysch; Christian Brader; Frederik Martin; Maren Rösner; Martin Bader; Dana Wagner; Heidi Schwartz; Julian Erhardts (campion trialon iarna GER)
- Pegas Triatlon Club


Alpinism/Escalada: 

- Zsolt Torok, Viorel Amzaroiu, Teo Vlad, George Stancescu, Ueli Steck, Lukas Stöckli, Arno Neuhäusler, Adi Valean, Daniel Marc, Ciprian Lolu, 
- Alternative Timisoara, Asociatia Salvatorilor Montani din Romania, Club Alpin Zarnesti, Asociatia Romana de Alpinism si Explorare, CarpathianMan

 

Tenis:                         

- Maria Sharapova, Ana Ivanovici, Dinara Safina, Stefanie Vogele, Belinda Bencic
- Nikolai Davidenko, Marko Krickovic, Xenia Knoll

 

Duatlon:

- Ulrike Schwalbe (CM); Maik Benndorf

 

Ciclism:

- Bigla Cycling Team with Karin Thürig (OC) & Nicole Brändli (WC), plus cateva echipe nationale
- MLP Radteam (masculin-Germania), Team Stutgart (feminin-Germania), RSC Bad Dürkheim, Team Strassacker Süssen, TeamVoba Nattheim

- Stefan Steinweg (3x CM, 1x CO pista), Mike Beck (Bergziege Racing Team), Julian Eisenbeis, Marcel Borghammer, Sarah Scharbach (RV Concordia Reute), Tobias Jenny
- Thüringer Energie Team (Marcel Barth, Bastian Bürgel, Simon Nuber, Jakob Steigmiller, Mike Willam, Ralf Matzka, Johannes Kahra, Tassilo Fricke, Kevin Predatsch, Fabian Thiel, Kersten Thiele, Jasha Sütterlin);


Biatlon:                     

- Michael Willeitner (SK Berchtesgaden), CSAM Bucegi

 

Ultramaraton:          

- Carsten Mattejiet, Corin Zinz

 

Maraton:                   

- Adriano Colle, Carolin Feigenspan, CS. Runners Club, RoClub Maraton

 

Schi alpin:                

- Didier Defago, Carlo Janka, Ambrosi Hoffmann, Tobias Grunenfelder, Cornel Zuger

 

Schi fond:                 

- Markus Schmid, Paul Pepene, Jessica Muller, Viorel Palici,

 

Schi role:                  

- Alessio Berlanda

 

Sanie:                       

- Stefan Hohener

 

Hochei pe gheata: 

- echipa nationala a Elvetiei, ZSC Lions, SCRJ Lakers, HC Salavat Yulaev Ufa Russland (campioana Rusia), IHC Wolfurt Walkers

 

Canotaj:                   

- Andre Vonarburg, Pamela Weisshaupt, Florian Stofer

 

Windsurfing:           

- Moritz Schontag (campion U22 Germania)

 

Inot:                          

- Nikita Lobenzov, Yuri Prilukov

 

Sporturi Moto:         

- Tom Luthi, Alex Hofmann, Marcel Fassler, Philip Ruf, Lars Reuther

 

Heptatlon:               

- Natalia Dobrynskaya (CO)

 

Haltere:                    

- Oleksii Solovyov (CM)

 

Fotbal:                      

- Benjamin Lense (Arminia Bielefeld)

 

Taekwondo:             

- Daniel Manz

 

Schi alpinism:         

- CSAM Bucegi Predeal (Ionut Galiteanu, Silviu Balan, Viorel Palici, Andrei Dumitrescu, Clinciu Catalin, Maria Marc, Andreea Dan), Federatia Romana de Alpinism si Escalada, Jakob Hermann, Bogdan Sulica, Dan Spulber, Ciprian Lolu, Cristi Stotz, Adi Valean, Lucian Clinciu

 

Inline Skating:         

- ETAP Race Team (Daniel Honig, Felix Rehse, Marcel Eschbach, Sebastian Rehse, Stefan Due Schmidt, Etienne Ramali, Thimo Kislich

 

Gigatlon: 

- Roger Fischlin, Urban Schumacher, Trix Zgraggen, Ariane Gutknecht